historia-e-jashtezakonshme-e-lavinjes

Pitzorno Bianca – Historia e jashtezakonshme e Lavinjes

€8.00

L’incredibile storia di Lavinia

ISBN: 9789928029720
Publisher: Albas
Publication Year: 2017
Number of Pages: 80

Categoria: .

Descrizione prodotto

Në pragun e Krishtlindjes, ndërsa të gjithë po festojnë, Lavinja, një shitëse e vogël shkrepësesh, po vdes nga uria dhe nga të ftohtit. Bëjini gati shamitë për të fshirë lotët! Në të vërtetë, jo! Bëhuni gati të qeshni, siç nuk ju ka ndodhur ndonjëherë teksa lexoni një libër, sepse historia nuk mbaron aspak siç mendoni ju. Vogëlushja e gjorë është tip i lezetshëm dhe shumë e shkathët. Ajo, falë dhuratës së një zane, “do t’i marrë hakun” botës së të rriturve egoistë. Unaza magjike dhuratë do të shkaktojë një seri aventurash kaq qesharake, sa do t’ju bëjë të qeshni me lot. Bëjini gati shamitë!